Solid gjennomføring av Ha-Fo Sparebanken Norge turnering

Siste helgen i november arrangerte vi årets Ha-Fo Sparebanken Norge-turnering i Bjørnarhallen – en hel helg fylt med idrettsglede, mestring, fellesskap og aktivitet for klubbens yngste spillere. Stemningen var høy fra start til slutt, og hallen ble virkelig et samlingspunkt for barn, foreldre, trenere og frivillige.

Helgen startet allerede fredag ettermiddag, da vi inviterte 2019-kullet til en ekstra hyggelig markering i hallen. Her fikk barna utdelt ryggsekker og sin aller første håndballdrakt – et stort og stolt øyeblikk for mange små håndballspirer. Dette la et perfekt grunnlag for resten av helgen, og ga både spillere og foreldre en smak av hva som ventet.

 

Lørdag og søndag var det full aktivitet fra morgen til kveld. Årskullene 2019, 2018 og 2017 spilte minikamper der én omgang besto av håndball og én av fotball. Dette ga barna en variert og morsom opplevelse, og mange fikk kjenne på både konkurranseinstinkt og lagfølelse. 2016-kullet spilte kortbanekamper i håndball, og leverte imponerende innsats gjennom hele turneringen. Totalt ble det spilt hele 55 kamper på to dager.

Lørdag holdt vi også aktivitetsområdet i full sving på minibanen i midten av hallen. Her kunne barna prøve lykkehjul, være med på ulike konkurranser og delta i vår nye fargeleggingskonkurranse, hvor de kunne fargelegge motiv av Bamsedrikk. Kreativiteten var på topp, og det kom inn mange flotte bidrag. Etter trekning kåret vi én heldig vinner som stakk av med en saftpakke levert av SaftSuse – en veldig populær premie blant de deltakende barna.

På møterommet bak kiosken var det dessuten stor aktivitet med pynting av pepperkakehjerter. Dette ble et koselig avbrekk mellom kampene og ga både barn og foreldre en anledning til å roe ned og kose seg sammen. Og som alltid var utdelingen av de populære Ha-Fo T-skjortene et av helgens største høydepunkter – en tradisjon som virkelig setter prikken over i-en på turneringen.

Vi ønsker også å rette en ekstra gratulasjon til 2011-guttene, som gjennomførte dommerkurset sitt med glans og dømte sine aller første kamper under turneringen. Det er inspirerende å se unge dommere ta ansvar og bidra til miljøet på en så fin måte.

Til slutt vil vi takke vår gode samarbeidspartner Sparebanken Norge, som gjør det mulig å arrangere Ha-Fo-turneringen år etter år. Takket være deres støtte får de yngste lagene våre en arena for både idrett, glede og utvikling – og det er vi svært takknemlige for.